Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tohle si dávejte velice velký pozor nemyslete si ze JAGEX ma tolik reportu ze to nezvlada zvlada ale pomalu :) I já jsem jednou zazil ze mi prisel BAN na 1 den :-(

Pravidlo 1

Nevhodný projev
Hráči nesmí používat jazyk či výrazy, které by mohly být pro ostatní urážlivé, rasistické nebo neslušné.

You must not use any language which may be considered by others to be offensive, racist or obscene. This includes swearing.

Příklad 1: You little idi*t american nigga motherfucker!
Příklad 2: Hail Hitler! Mein Führer!

Důvody pravidla
Toto pravidlo existuje, aby se RuneScape udržoval tak zábavným a přátelským, jakým snad je. Spousty lidí by se určitě nebavily, kdyby je někdo urážel nebo jim nadával, proto zvažte, jak budete s ostatními hráči mluvit. Přece jenom na druhé straně je také nějaký člověk a vaše chování ho může poznamenat. Na internetu se sice snižují zábrany slušného chování, ale snažte se k ostatním chovat tak, jak by jste chtěli, aby se chovali oni k vám.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Je v pořádku obcházení RS filtru sprostých slov jiným napsáním slova, jako například "shoit" nebo "fauck"?
Ne v pořádku to není a je to mnohem horší než kdyby jste řekli slovo přesně a filtr by vám ho zcenzuroval.

Co když mi někdo řekne "noob"? Je to urážka?
Ne není a je to velmi časté ve většině online hrách. Někteří hráči už jen tak z principu do každé druhé věty dávají slovo "noob" a ani to nezaznamenávají. "Noob" znamená něco jako zelenáč nebo lama a každý člověk je někdy v něčem "noob". Pokud vás někdo nazve "noob", nejlepší je ho ignorovat, protože report by byl zbytečný.

Co je to zaplavování chatovacího okna (flooding)?
Flooding je psaní zbytečného nebo opakujícího se textu, který je pro ostatní hráče obtěžující a dělá komunikaci mezi nimi těžšími. Flooding zahrnuje například opakování čísel nebo opakování "ničeho" (napsání lomítka / a odeslání). Do této kategorie patří také autotypeři, ale lepší je začlenit je do pravidla 7 - Makro.

Pravidlo 2

Kradení předmětů
Je zakázáno krást ostatním hráčům předměty pomocí scammingu. Lhaní hráčům není v duchu hry, lhaní pro osobní prospěch ve velké míře je porušováním pravidel.

You must not scam or deceive other players. Lying to other players for your own personal gain is not in the spirit of the game.

Příklad 1: Free armour trimming!!! Give me your armour and i will trim it!
Příklad 2: Could you loan me your armour for a while? I want to try how would i look like...

Důvody pravidla
Pravidlo má pochopitelné důvody. Je zavedeno, aby pomohlo novým hráčům a hra se jim nezhnusila kvůli podvodníkům. Určitě by se vám nelíbilo, kdyby jste hodiny v RS na něco vydělávali a někdo vám to pak podvodem nebo lží ukradl.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Je podvod tvrdit, že věc je vzácná, když není?
Ano, podvod to je a dá se za něj reportovat, protože se zneužívá důvěry ostatních hráčů.

Je podvod na poslední chvíli při obchodu změnit nabízené věci na věci nižší hodnoty a doufat, že si toho druhý hráč nevšimne?
Ano podvod to je, protože hráč zaplatí za věc mnohem víc než by dal normálně. Bohužel ale tato věc se zatím nedá reportovat, protože report zaznamenává pouze uskutečněné obchody a ne měněné nabídky při něm.

Je podvod předražování věcí?
Podvod to není, protože každý má svoji prodejní a nákupní cenu závisející na nabídce a poptávce. Nicméně není v duchu hry předražit věc hráči, co o tom neví. Proto byste si měli hodnotu předmětu vždy ověřit nejdřív na fóru nebo u kamarádů.

Někdo mi krade moje věci ze země!
Braní droplých věcí ze země podvod není, protože když člověk něco položí na zem a odejde, počítá se s tím, že už to nepotřebuje a tak to může využít někdo jiný. To samé platí pro šípy a podobně.

Podvádí člověk, co nabízí zdobení (trimming) brnění zdarma?
Ano, Free Armour Trimming je jeden z nejčastějších podvodů. Zdobit brnění není možné a jediná cesta, jak se dostává do hry je už ozdobené je z pokladů pro členy.

Pravidlo 3

Zjišťování hesla
Tázání se nebo jiné zjišťování hesla jiných hráčů z jakýchkoli důvodů je porušování pravidel a není tolerováno.

Asking/trying to persuade another player to give you their password for any reason is against the rules and will not be tolerated.

Příklad 1: Hello, I'm from Jagex and i need to control your account, give me your password and log out or your account will be deleted.
Příklad 2: My daddy works for Jagex. Give me your passord and he will make you member.

Důvody pravidla
V těchto pravidlech je dodržována maximální přísnost, protože heslo je věcí, kterou by měl vědět jen majitel účtu. Ptaní se na něj není nikdy v žádném případě tolerováno.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Co když se pokusím zjistit něcí heslo, ale neuspěji?
Pokus o zisk hesla je stejným přestupkem jako jeho přímé získání. Obdobně je tomu ve skutečnosti u pokusu o vraždu a vraždy - oboje se soudí v základě stejně. Nevykonané ale zkoušené porušení pravidel = porušení pravidel.

Haha, chytráci, a co když se zeptám česky?
V tom případě máte smůlu taky, protože Jagex má k dispozici překladové slovníky většiny světových často užívaných jazyků, takže se dopouštíte stejného porušení pravidel, jako kdyby jste se ptali anglicky.

Někdo se mě zeptal na moje bankovní PIN, je to v pořádku?
Ptaní se na čtyřmístné PIN číslo je stejný prohřešek jako ptaní se na heslo a bude tak také souzen.

Pravidlo 4

Zneužívaní chyb v systému
Hráči nesmí využívat a ani se pokoušet o využívání cheatů nebo chyb v softwaru Runescape pro vlastní prospěch. Jakékoli zneužitelné chyby se musí nahlásit Jagexu přes zákaznickou podporu.

You must not use or attempt to use any cheats or errors which you find in our software. Any exploits which you find must be immediately reported to Jagex through Customer Support.

Příklad 1: Duplicating of items
Příklad 2: Using of a bug in new update

Důvody pravidla
Jagex vložil mnoho úsilí do toho, aby byla pro každého hra stejně fér a stejně zábavná. Jím neobjevené chyby mohou způsobit velikou výhodu jedněm hráčům, což určitě není cíl Runescapu. Tyto problémy mohou mít nedozírné následky od dočasného rychlejšího zisku zkušeností do schopností až po krach ekonomiky, který by byl absolutní pohromou pro všechny hráče.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Náhodou jsem našel chybu v systému. Co mám dělat, nechci za to dostat ban!
Nejlepší bude chybu nahlásit přes zákaznickou podporu a nikomu o ní neříkat plus nezneužívat ji. V takovém případě vám bude Jagex velmi vděčný a zavázaný, pokud by se jednalo o velkou chybu. Jestli ale chybu zneužijete nebo ji budete propagovat, porušujete pravidla.

To mi chcete tvrdit, že pro RS neexistují cheaty???
Ano a je to naprosto logické. V MMO hrách cheaty být nemůžou, protože by mohly zničit celou hru. Pokud se budete ptát na cheaty, ať už hráčů nebo Jagexu, je to považováno za porušování tohoto pravidla.

Pravidlo 5

Personifikace zaměstnanců Jagex Ltd.
Hráči by se neměli pokoušet o personifikaci zaměstnanců Jagexu a to z jakéhokoli důvodu. Zaměstnanci Jagexu mají vedle jména ve hře zlatou korunku, kdokoli jí nemá, není od Jagexu.

You should not attempt to impersonate Jagex staff in any way, for any reason. The names of Jagex Staff will have a gold crown next to their name when speaking in-game. Anyone who does not have a gold crown next to their name is not Jagex staff.

Příklad 1: I'm from Jagex, give me 100K or i will ban you.
Příklad 2: I'm Jagex staff member and i need to check your account. Give me your password and log out for 15 minutes.

Důvody pravidla
Zavedeno, aby měli zaměstnanci Jagexu svoji důvěryhodnost a mohli tak být maximálně nápomocni hráčům.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Jeden člověk se mě zeptal na heslo, že potřebuje něco ověřit. Co když je vážně od Jagexu?
Můžete si být 100% jisti, že není. Zaměstnanci Jagexu mají vlevo od jména zlatou korunku a s hráči se ve hře skoro vůbec nebaví. Dokonce ani zaměstnanci Jagexu nemají právo ptát se na heslo a pokud by to náhodou udělali, jde je reportovat také. Jagex nikdy neposílá e-maily a NIKDY kromě navrácení ukradeného účtu se neptá na heslo.


Pravidlo 6

Nepovolená manipulace a sdílení účtů
Každý účet (postava) smí být používána pouze jedním člověkem. Sdílení účtů není dovoleno. Není dovoleno účty prodávat, kupovat a někomu účet poskytovat.

Each account should only be used by ONE person. Account sharing is NOT allowed. You may not sell, transfer or lend your account to anyone else, or permit anyone else to use your account, and you may not accept an account that anybody else offers you.

Příklad 1: Selling account level 50, total 752 for 500K.
Příklad 2: Buying a well trained account!!!

Důvody pravidla
Důvody jsou hlavní dva a oba pro dobro hráčů: První je ten, že veliká část prodávaných účtů je kradená a ukradnutí účtu je porušení pravidel, takže vzdáleně jeho nákup je porušení pravidel také. Druhý je ten, že člověk, který s někým sdílí účet riskuje to, že druhá osoba postavu ukradne, ukradne její majetek nebo na ní bude porušovat pravidla, což vede k banu.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Co když si chci s kámošem vyměnit postavy?
Toto pořád spadá do kategorie Account Trading a věřte, že měnění účtů není dovoleno pro vaše dobro.

Půjčil jsem postavu kamarádovi nebo sourozenci a on na ní porušil pravidla, takže mám ban. Co s tím?
Za ban jste zodpovědní vy sami, protože není dovoleno nikomu půjčovat ani dočasně dávat účty.

Může můj kamarád nebo bratr/sestra hrát na mém účtu?
Ne nemůže, protože jakékoli sdílení postav je vyloučeno. Ať si založí svoji postavu a začne od začátku.

Na E-Bay se prodávají destítky RS postav. Tam je to dovoleno?
Ne, nikde to není dovoleno a účty jsou majetkem Jagexu a jsou nepřenosné.

Pravidlo 7

Makro
Hráči se nesmí pokoušet používat jiné programy ve spojení s Runescape, aby byli zvýhodněni oproti jiným hráčům. Je také zakázáno obcházet naše systémy pro automatické odhlášení nečinných uživatelů.

You must not attempt to use other programs (e.g. bots, macros or autominers) in conjunction with our games to give yourself an unfair advantage at the game. You also may not circumvent any of our mechanisms designed to log out inactive users automatically.

Příklad 1: Using of autotyper (autotalker)
Příklad 2: Using of autominer

Důvody pravidla
Prvním důvodem je ohrožení nejen účtu, ale i celého počítače stahováním programů z neprověřených zdrojů. Všechen software, co není na www.runescape.com ke stažení, není oficiální a Jagex za něj v žádném případě neručí. Pokud už chcete používat makro, před tím než začnete si ho aspoň projeďte antivirem. Když jste narazili na funkční makro a chcete ho používat, porušujete tím pravidla.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Jakpak rozpoznáváte makra?
Na makra Jagex najímá tým expertů, ale jak přesně pracují vám říct nikdo nemůže, to byste rádi věděli, že...

Co všechno se nemůže používat?
Programy, které se snaží komunikovat přímo se servery RS nebo rozšifrovávají odesílané a přijímané informace. Programy, které opakují nadefinovanou akci - makra. Upravené verze RS klienta.

Co je to AFK Training?
Znamená to Away From Keyboard Training, tím se myslí, že člověk hraje, když není u počítače. Samozřejmě je v pořádku si na chvilku odskočit třeba na záchod nebo pro kafe, ale nechat RuneScape běžet po dobu více minut dovoleno není. tak jako tak je doporučeno při každém odchodu od PC se odhlásit, protože může přijít něco nečekaného, na co nebudete moct reagovat, například Random Event.

Pravidlo 8

Několikanásobné přihlašování
Hráči si mohou vytvořit více než jeden účet (postavu) v Runescape, ale pokud si vytvoří, nesmí být přihlášené ve stejný čas a nesmí mezi nimi být žádná interakce.

You may create more than one RuneScape account, but if you do, you may not log in more than one account at any time, and they must not interact with each other in any way. This includes 'drop trading' or any other method of item transfer.

Příklad 1: Drop trading
Příklad 2: Mule using (alternative accounts for storing of money and items)

Důvody pravidla
Pravidlo zavedeno, aby každý měl stejnou šanci získávat herní zkušenosti (XP) a aby si každý nezakládal desítky účtů a přihlašoval se s nimi naráz jen aby mezi sebou soutěžili nebo aby vydělaliněkolikrát víc než by vydělal jeden poctivý účet.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Já a můj bratr/sestra máme každý svůj účet a hrajeme z domova. Je to dovoleno?
Ano je to naprosto v pořádku.

Můžu si převést předměty z mého lepšího účtu na horší?
Ne, protože by to byla pro účet neférová výhoda.

Pravidlo 9

Navádění ostatních k porušování pravidel
Hráči nesmí nikoho navádět k porušování jakéhokoli z těchto pravidel.

You must not encourage others to break any of the RuneScape rules.

Příklad 1: Hey, i just found a cool scam, i say to people that I'm from Jagex and i need their passwords and the noobs give them to me, lol? Wanna try with me?
Příklad 2: Visit website http://www.blahblah.blah for free - no scam - autotyper and autominer!

Důvody pravidla
Porušováním tohoto pravidla by se rozšiřovaly řady podvodníků a ti kazí ostatním zábavu ze hry podvody a porušováním pravidel.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Co je myšleno těmi pravidly?
Pravidla si právě čtete. Pokud někoho budete navádět k tomu, aby je porušoval, dopouštíte se přestupku.

Pravidlo 10

Zneužívání zákaznické podpory
Hráčům je zakázáno zneužívání zákaznické podpory nebo dělání si z ní srandu.

You must not misuse RuneScape Customer Support. This includes threatening or reporting an innocent person, or by supplying false information.

Příklad 1: Dear Jagex, Your Game Moderator scams, he said, that he can make me member, if i will give him my password, his name is Andrew.
Příklad 2: I found a gigantic bug. If you write "56584548946984788748478", than "945984784144169481" and than "788546546541482648415" you can set all your skills to 99.

Důvody pravidla
Pravidlo je zavedeno, aby poctiví a čestní hráči měli co nejrychlejší a nejkvalitnější podporu. Pokud se Jagex bude zabývat kravinami, na vážné případy a otázky může přijít řada až pozdě.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Můžu vás požádat o věci zdarma nebo zvýšení úrovní?
Ne! Samozřejmě, že nemůžete. Jagex není oprávněn přidávat (a ani mazat) úrovně a předměty. Jediná cesta ke změně je hraní.

Pravidlo 11

Reklama/propagace
Hráčům není dovoleno aktivně dělat reklamu jiným stránkám nebo výrobkům na majetku společnosti Jagex Ltd. Majetkem se míní hra a oficiální fóra s ní spojená. Ve hře je zakázáno psát jakoukoli webovou adresu.

You are not allowed to actively advertise in the RuneScape game or RuneScape forums. This includes advertising any website or product and no web addresses are allowed. Telling other players any web-address is not allowed.

Příklad 1: Visit www.worldofwarcraft.com, cool game, much cooler that RS, play this!!!
Příklad 2: Visit website www.xxxxx.xx for lalala photos and videos!!!

Důvody pravidla
Odkazy na některé stránky mohou být nebezpečné - obsahují například virus nebo nevhodný materiál. Proto URL na stránky ve hře blokuje filtr. Když se ho budete snažit obejít a stejně napíšete URL adresu, je to VÁŽNÉ porušení pravidel.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Můžu psát odkazy na známé servery jako Google nebo Tip It?
Ve většine případě můžete, pokud vás o to jiný hráč požádá například při plnění úkolu s kterým si neví rady a potřebuje stránku, kde by našel pomoc. Neznamená to ale, že za to nemůžete dostat ban.

Můžu psát odkaz na svoji stránku o RS na které není žádný scam?
Bohužel nemůžete, protože Jagex s jinými stránkami nechce mít nic do činění. Pro odesílání odkazů prosím používejte jiný druh komunikace.

Pravidlo 12

Obchodování se skutečnými předměty
Předměty a peníze z Runescape smí být směněny pouze za peníze nebo předměty v Runescape, měnění věcí či peněz z Runescape za věci nebo peníze v jiné online hře nebo vyměnění za skutečné předměty, peníze, produkty či práci není dovoleno.

RuneScape items must only be exchanged for other items/services within the game. Exchanging RuneScape items for items or other benefits in other online games, real-life money or other real-life benefits is not allowed.

Příklad 1: Selling Blue Party Hat 300 dollars!
Příklad 2: Buying Party Hat Set for Artifacts set in WoW.

Důvody pravidla
Tři důvody: Zaprvé jagex nechce, aby RS bylo místem, kde si každý může koupit úspěch. Jsou věci, které si za peníze nekoupíte (na všechno ostatní je tady MasterCard) a RS mezi ně patří. Zadruhé Jagex nemůže zaručit čestnost obou stran a to, jestli se obchod skutečně uskuteční. Zatřetí se hráči snaží často prodávat nakradený majetek, pokud byste ho koupili, bylo by to hned dvojité porušení pravidel.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Se svoji postavou si můžu dělat, co chci a vy mi do toho nemáte, co kecat!
Jagex má v této věci absolutní právo. Při vytvoření účtu jste museli naškrtnout takovou kolonku, vedle které bylo napsáno "Přečetl/a jsem si pravidla RS a souhlasím s nimi". Tím jste se upsali, že vaše postava je majetkem společnosti Jagex Ltd.

Vytvářím sigy a chtěl bych je prodávat za peníze v RS, můžu?
Bohužel nemůžete a ačkoli to dost lidí dělá, dovoleno to není. Povolen je prodej za peníze jako grafického díla, to ale nikdo nekoupí. Další možností je nechat si sig vyrobit u kamaráda zadarmo a nebo sám.

Pravidlo 13

Ptaní se na osobní otázky
Pro bezpečnost a spokojenost našich hráčů je zakázáno ptaní se na příliš soukromé informace jako je celé jméno, bydliště nebo telefonní číslo

For our players' privacy and safety, you must not ask for personal contact details such as full name, home address or telephone number from another player.

Příklad 1: What is your phone number.
Příklad 2: Where do you live - city, street, state, post number...

Důvody pravidla
Obecně není bezpečné říkat neznámým lidem důverné informace o vás a RuneScape se vás snaží tímto pravidlem bránit, protože vás má rád.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Můžu se zeptat aspoň na něco?!?
Je dovoleno se zeptat na věk, pohlaví a národnost. Pokud druhý hráč nechce odpovědět, nesmíte ho nutit a také by jste měli vědět, kdy je slušné a kdy ne ptát se na to.

Můžu se ptát na e-mail?
Ne, nemůžete, protože je to důležitá část při návratu ukradené postavy.

Pravidlo 14

Zneužívání oficiálního fóra
Hráčům je zakázáno ve velké míře nesprávně používat a zneužívat oficiální fórum či porušovat na něm pravidla hry. Pravidla fóra jsou k nahlédnutí při vstupu na něj.

You must not misuse our Official RuneScape Forums. The forum code of conduct (linked at the top of the forums) clearly details what is, and is not, acceptable.

Příklad 1: JAGEX READ THIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLZ MODS READ THIS!!!
Příklad 2: JAGEX I NEED SOME ITEMS, E.G. ABBY WHIP!!!!!!!!!!!!!!!!

Důvody pravidla
Zavedeno, aby na oficiálních fórech vládla klidná a přátelská atmosféra bez stresu a chaosu spojeným se zbytečnou prací pro Jagex a Forum Moderatory.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Můžu na fórech mluvit s scamu a nebo propagovat můj klan?
Ne, ani jedno není dovoleno.
Jak se tam mám chovat?
Základní "netiketu" si můžete přečíst při přihlášení se na fórum. Obecně platí, že byste neměli psát s VELKÝMI PÍSMENY, nezakládat zbytečné příspěvky, nezdvojovali příspěvky a neměli byste být neslušní.

Pravidlo 15

Blokování reklam
Hráčům není dovoleno blokovat reklamu zobrazující se nad neplacenou verzí hry.

You must not deliberately block or hide the adverts which appear above the free version of our game.
If you have advert blocking software please prevent it from blocking adverts on our website. The adverts above the free game are what enable us to keep it free after all!

Příklad 1: Using of a client that shows only RS applet.
Příklad 2: Using software, that blocks advertisement

Důvody pravidla
Pokud používáte programy, co blokují reklamy, prosím udělejte u jagexu výjimku, protože reklamy jsou to, co živí volnou verzi, aby nebyla také placená.

ČKD - Často Kladené Dotazy
Ta blbá reklama se mi vůbec nelíbí, vypadá příšerně!!!
Pokud reklamu shledá urážlivou nebo nevhodnou více hráčů, Jagex ji stáhne. Samozřejmě Jagex nikdy neuvěřejňuje reklamy s nevhodným obsahem (ach, ach, ááách), rasistickým nebo porušujícím zákony Spojeného království Velké Británie a Irska.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

membrer do rs

(nevim, 23. 9. 2008 18:40)

chcete mit na membra?i kdyz to nebude hned?ctete.zalozte si ucet na paypal.com pri registraci vyberte zemi z ktere jste. a kliknete na personal.vyplnte udaje.to bude vase elektronicka banka.pak si zalozte ucet na http://bux.to/?r=davidharrer ps:pro ty co nevi.oznacte odkaz a kliknte pravym a kliknte kopirovat a pak tak samo vlozit do toho kde se ukazuje adresa stranky.vyplnte registraci do policka referals napiste davidharrer.az to bude tak se prihlaste.kliknte na surf ads a klikejte na odkazy.kyz na naky kliknete tak pockejte az se odpocita cas nahore a ukaze se tam zelena fajfka.pak muzete dat krizek.az budte mi minimalne 10 dolaru tak si muzete prevest penize na paypal tlacitkem cashout.zacal jsem nedavno uz mam 3 dolace hec.jinak dobra stranka o runescape.

membrer do rs

(nevim, 23. 9. 2008 18:40)

chcete mit na membra?i kdyz to nebude hned?ctete.zalozte si ucet na paypal.com pri registraci vyberte zemi z ktere jste. a kliknete na personal.vyplnte udaje.to bude vase elektronicka banka.pak si zalozte ucet na http://bux.to/?r=davidharrer ps:pro ty co nevi.oznacte odkaz a kliknte pravym a kliknte kopirovat a pak tak samo vlozit do toho kde se ukazuje adresa stranky.vyplnte registraci do policka referals napiste davidharrer.az to bude tak se prihlaste.kliknte na surf ads a klikejte na odkazy.kyz na naky kliknete tak pockejte az se odpocita cas nahore a ukaze se tam zelena fajfka.pak muzete dat krizek.az budte mi minimalne 10 dolaru tak si muzete prevest penize na paypal tlacitkem cashout.zacal jsem nedavno uz mam 3 dolace hec.jinak dobra stranka o runescape.

PC 90 CLAN

(Kiler3108, 3. 4. 2008 23:00)

Mrkněte na www.runepage.estranky.cz Masivní stránky o runescape ...

kdo

(....., 19. 2. 2008 13:57)

kdo hraje runescape at napise na dajfeb@seznam.cz